V roce 2023 byly naše akce a činnost realizovány za podpory dotací a příspěvků:

Jihomoravský kraj poskytl dotaci na realizaci projektu "Táborová základna - opravy, údržba a doplnění vybavení", ve výši 28.000 Kč. Z projektu byly pořízeny svodnice na opravu příjezdové cesty na naši táborovou základnu, nové várnice do kuchyně a další vybavení, ale i oprava stanových plachet.

Statutární město Brno poskytlo finanční podporu na realizaci projektů "VÍCEDENNÍ AKCE 2023" (nájemné, ubytování a doprava)" v výši 50.000 Kč a "ZÁKLADNA A KLUBOVNA (opravy a údržba, doplnění vybavení)" ve výši 33.000 Kč. Z prvního projektu byly podpořeny zejména velké akce jako je Velikonoční, Podzimní a Vánoční výprava, dále některé družinové víkendovky a jiné menší výpravy. Z druhého projektu byl pořízen materiál na obnovu táborové základny - nové sekery fiskars, barely a zakrývací plachty, pavouky (ocelové konstrukce) na stany a k tomu spojovací materiál.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nám poskytuje pravidelně významné dotace na jednodenní i vícedenní akce, podporu pravidelné oddílové činnosti, MTZ a vybavení kluboven, v roce 2023 byla výjimečná zejména částka dotace na nájmy a provozní náklady. Novinkou byla dotace "Úspora", díky které jsme provedli v klubovně úpravy s cílem uspořit energii a náklady na topení.

Městská část Brno - Řečkovice a Mokrá Hora podporuje činnost naší klubovny v rámci projektu "Pionýr Řečkovice - provozní náklady klubovny", ve výši 45.000 Kč.

Společnost SAKO Brno, a.s. se rozhodla podpořit činnost našeho pobočného spolku Pionýr Řečkovice v letech 2022 a 2023. Jsme jí velice zavázáni, že tím oceňuje naši dobrovolnickou práci s dětmi a mládeží a pomáhá nám v dalších aktivitách.
Společnost SAKO Brno, a.s. poskytuje komplexní služby v oblasti odpadového hospodářství pro města, obce, obchodní společnosti, živnostníky a občany, včetně našeho spolku. Jejich cílem je čisté město Brno.

Všem uvedeným velmi děkujeme za podporu naší činnosti.