10. PTO Severka

SeverkaSeverka je 10. pionýrský tábornický oddíl s 35letou tradicí. Působí při PS Pionýr Řečkovice v Brně-Řečkovicích, kde se v naší klubovně třikrát v týdnu scházejí děti nejen z naší městské části, ale i z Medlánek, Jehnic, Králova Pole, Vinohrad, Bystrce, Bohunic…

V současné době máme kolem 60 dětí, 15 vedoucích a instruktorů u družin plus asi 5 ostatních. Navíc k nám patří početný Fan Club - rodiče, kamarádi či bývalí členové, kteří pomáhají na mnoha akcích či táborech. Celkem je nás kolem stovky.

Činnost oddílu se zaměřuje na táboření a poznávání přírody, jednodenní a vícedenní výpravy, letní tábory a motivované hry. V dnešní počítačové době se snažíme probudit v dětech lásku k přírodě a nabízíme jim mnohé netradiční zážitky - počínaje Pohádkovým lesem pro nejmenší, přes spaní pod širákem, vaření v kotlíku a průzkum jeskyně - až po Zimní táboření na sněhu pro ty nejstarší. Zažili jsme spoustu krásných dnů na našich výpravách, postavili iglů na horách, přežili průtrže mračen a jedno menší tornádo… Byli jsme na vodě, v podzemí, na horách, na koních i na kolech... Všichni naši kamarádi z oddílu jistě mají na co vzpomínat.

S oblibou hrajeme různě motivované hry na výpravách i táborech. Za dobu naší historie jsme se stali například námořníky, rytíři, indiány, zažili jsme pravěk i dobu husitskou, ale nejraději vzpomínáme na MASH a Korsiku. Absolvovali jsme už několik putovních táborů, z toho dva zahraniční (Korsika 2005, Chorvatsko a Slovinsko 2017) a nezapomenutelné EXPEDICE 2002 a 2010 byly spojeny i se sjížděním Vltavy. Na řeku jsme pak s oddílem vyrazili i v letech 2003, 2005, 2007, ... a jistě ne naposledy.

Nabízíme aktivity nejen pro děti, ale i pro dospělé... Při Severce funguje početný Fan Club, pořádáme akce pro dospěláky bez dětí, ale i pro celou rodinu. Speciální akce Rodinka se dočkala už více než 10. ročníků - po několika víkendových výjezdech a jednom týdenním táborečku jsme vyrazili i na Vltavu, na hory, do Slovinska, na Slovensko i na Korsiku.

Mimo naše vlastní výpravy a jiné aktivity se účastníme akcí pořádaných v rámci města Brna či celé republiky. Mezi naše reprezentační úspěchy patří řada předních umístění v městských tábornických soutěžích, výborná umístění v celostátním kole Tábornické stezky a stálé dobré umístění ve špičce brněnského SPTO - soutěži oddílů Zelená liga. Pomáháme také s pořádáním mnohých akcí, jako je Dračí smyčka (uzlovací soutěž PTO), Setonův závod, Sraz PTO...

Web: http://www.severka.cz
Email: 10pto@severka.cz