Kulička na expedici na planetě Šušu

15. 5. 2017, 21:41

V sobotu 13. května jsme se sešli v počtu jedenácti astronautů a dvou kapitánů (Kačka a Peťa), abychom vyrazili na naši vesmírnou misi na záchranu Boba a Bobka. Sraz byl v 8:30 na konečné tramvaje č. 1. Po rozloučení s maminkami a tatínky jsme se vydali vesmírnou lodí až k brněnskému přístavišti, kde jsme přestoupili na plavidlo Dallas. To nás dovezlo do Veverské Bítýšky, kde jsme potkali obyvatele zdejší planety.

Letní tábor ve Slovinsku a Chorvatsku

25. 1. 2017, 13:17

Letní tábor 10. PTO Severka bude letos ve Slovinsku a Chorvatsku. Vzhledem k tomu, že je to letos finančně náročnější, nabízíme zajímavé odměny výměnou za příspěvek, který tábor zlevní dětem. Pomozte nám snížit cenu tábora i pro děti, které by si to jinak nemohly dovolit. Chceme jim dopřát nezapomenutelný zážitek. Podpořte nás a sdílejte dál, ať se nám podaří vybrat cílová částka, děkujeme. Více info k táboru najdete i na webu https://slovinsko.severka.cz

Pozvánka na akci pro pamětníky

29. 11. 2016, 22:34

Někteří z nás ho znali skoro celý svůj život. Jiní se s ním potkali na jednom letním táboře, přesto si ho budou vždycky pamatovat. Ze čtyřiceti let historie naší skupiny proběhlo zhruba třicet pod jeho vedením. Mnohým z nás ovlivnil život víc, než nám doteď docházelo.

Když jsem psala článek o Dědkovi do Mozaiky, vyzvala jsem vedoucí, aby mi posílali vzpomínky na něj. A do toho smutného dne se najednou vloudilo veselí a smích. Mailem, SMS i telefonem se mi scházely střípky a zážitky, spojené s Dědkem. Když mi svou historku volal Bobr a za 10 minut po něm se s úplně stejnou ozval Radeček, tak jsme se shodli na jediném: MUSÍME se sejít a všechno si připomenout. Vytáhnout zažloutlé pomačkané fotky, zasmát se nad bláznivými a někdy i tragikomickými příběhy našeho dětství a mládí. Musíme ty historky vytáhnout, dříve než na ně v zápalu všedních životů úplně zapomeneme...

Máš-li taky veselou historku s Dědkem nebo si chceš nějakou poslechnout, zveme tě na akci

VZPOMÍNKA NA DĚDKA - v pátek 6. ledna 2017

Zahájení od 19 hodin v klubovně na Horáckém náměstí 12, Brno-Řečkovice.

Poslední listopadové info ze Severky

29. 11. 2016, 22:06

Dnes Severka po napjatém očekávání všech konečně odtajnila, jak to bude s letním táborem 2017! Chcete-li se to taky dozvědět, pokračujte na stránku slovinsko.severka.cz

A protože se blíží Vánoce, čeká Severáky nadílka vánočních a zimních akcí:

• 16. - 18. 12. Vánoční výprava
  • 24. 12. Vánoční svářka - 13. ročník
  • 7. 1. Večer tříkrálový
  • 2. - 5. 2. Lyžák v Ostružné

Veškeré informace hledejte samozřejmě na webu Severky.

Byli jste hodní? Přijde k vám Mikuláš?

21. 11. 2016, 20:18

Milí rodičové, letos stejně jako loni nebude Mikuláš v klubovně, ale chcete-li, přijde k vám domů. Informace najdete na webu Severky.